Blog - Pasieka - Roman Tański

Przejdź do treści

Menu główne:

KONKURS - Pszczoła i jej świat

Pasieka - Roman Tański
Opublikowany przez w Konkursy ·
Tags: Konkurspszczołaijejświatpasieka
Witamy, Jest nam niezmiernie miło ogłosić konkurs pod tytułem, "Pszczoła i jej świat" który rozpoczyna się 11.09.2017r. i będzie trwał do ogłoszenia wyników tj. 04.10.2017r.

Oraz w naszym regulaminie:

Pozdrawiamy
Pasieka MiodulaKrótko o pszczołach

Pasieka - Roman Tański
Opublikowany przez w Pasieka ·
Tags: cichawymianakrólowamatecznikmatkapszczołytruteń
Pszczoła jaką dziś znamy ukształtowała się już około 70-80 mln lat temu i czas ten świadczy o tym jak doskonałą jest istotą, przetrwała zagładę dinozaurów, wielkie kataklizmy, wiele zmian klimatu i to dopiero człowiek swoją działalnością jej zagroził.

Produkty pszczele

Pasieka - Roman Tański
Opublikowany przez w Pasieka ·
Tags: pyłekkwiatowymiód
Miód – powstaje z zebranego przez pszczoły nektaru który wydzielają rośliny aby przywabić owady zapylające. Sam nektar zazwyczaj składa się z około 50% do 90% wody dlatego musi zostać przez pszczoły odpowiednio przerobiony, dodają one odpowiednie enzymy, wachlują.

O Miodzie

Pasieka - Roman Tański
Opublikowany przez w Pasieka ·
Tags: Miódnektarowyspadziowy
Miód nektarowy powstaje bezpośrednio z zabranego nektaru prosto z roślin, natomiast miód spadziowy jest zbierany z wydzielin mszyc i czerwców jaka pozostaje po strawieniu nektaru. Organizmy te wykorzystują większość białka z nektaru, natomiast pozostałe cukry, biopierwiastki i witaminy są wydalane z organizmu i zbierane przez pszczoły.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego